Sabam investeert in een zomer vol Belgische hits
Januar 31, 2025

In het kader van De Week van de Belgische muziek kondigt auteursvereniging Sabam haar allereerste songwriting camp aan. Het ambitieuze doel? Opkomend muziektalent en gevestigde waarden samen dé hits laten schrijven voor de zomer van 2025. En dat onder de artistieke en professionele begeleiding van producer en auteur Jeroen Swinnen en singer-songwriter Pierre Dumoulin.

 

Songwriting is een vak

Van 4 tot en met 6 februari staat samen songs schrijven centraal. Van melodie en tekst tot arrangement en productie: elke deelnemer werkt intensief aan het schrijven en verfijnen van sterke, memorabele songs. Met artiesten als Olivia Trappeniers, Jokke, Charlotte Foret (alias Charles) en Alex Germys wordt dit ongetwijfeld een inspirerende driedaagse waarin vakmanschap en samenwerking de sleutel vormen tot een succesvolle song.


 

“Songwriting is een vak. Een hit ontstaat zelden uit het niets, maar komt voort uit een doordacht proces van samenwerking, ervaring en talent.” zegt Steven Desloovere, Head of Music bij Sabam. “In de praktijk werken broodschrijvers – professionele componisten en tekstschrijvers – achter de schermen om nummers te perfectioneren en radiovriendelijk te maken. Dit camp plaatst dat aspect in de schijnwerpers en laat deelnemers samen ontdekken wat er écht komt kijken bij het schrijven van een hit.”

 

Muzikale bruggen over taalgrenzen heen

Het songwriting camp van Sabam onderscheidt zich ook door Nederlandstalige- en Franstalige songwriters samen te brengen. Zo bouwt het muzikale bruggen over taalgrenzen heen. Hoewel de internationale muziekwereld aantoont dat cross-over hits vaak het grootste succes kennen, blijven dit soort samenwerkingen in België eerder zeldzaam.

Daarnaast biedt het opkomend talent de kans om samen te werken met ervaren artiesten en mentoren. Zo ontvangen zij waardevolle inzichten en kunnen ze praktijkervaring opdoen, hetgeen een absolute meerwaarde kan betekenen voor de volgende stappen in hun carrière.

Dit camp is veel meer dan een muzikaal experiment. Het is een verhaal van talentontwikkeling, samenwerking én innovatie in onze Belgische muziekscene.
 

 

Exclusieve Listening Session

Als orgelpunt van dit songwriting camp organiseert Sabam nog een exclusieve listening session in DAFT Studios (Malmedy). Dit luistermoment biedt labels, uitgevers en managers een unieke kans om het resultaat van deze intensieve samenwerking te ontdekken.
 

 

Muziekcoaches

  • Jeroen Swinnen: bekend van tv-programma’s als ‘Liefde voor muziek’ en ‘Ik vraag het aan’ - co-auteur van het nummer ‘Me & my guitar’ van Tom Dice.

 

  • Pierre Dumoulin: singer-songwriter - schreef mee aan de Belgische inzendingen voor het Eurovisiesongfestival van Blanche (City Lights), Eliot (Wake up) en Mustii (Before the party is over) - zanger en gitarist van de band Roscoe.

share

Über Sabam

Sabam ist die belgische Gesellschaft für Urheber, Komponisten und Verleger. Sie verwaltet die Rechte von mehr als 43.000 Mitgliedern in 5 Bereichen: Musik, Film & Fernsehen, Theater & Tanz, Bildende Kunst und Literatur. Im Jahr 2020 verteilte Sabam mehr als 112 Millionen Euro an Urheberrechtsgebühren. Darüber hinaus unterstützte sie im selben Jahr über Sabam for Culture mehr als 700 lokale Kulturinitiativen. In Brüssel arbeiten täglich mehr als 200 Mitarbeiter daran, die Rechte der Urheber zu schützen. Im Jahr 2022 feiert Sabam ihr 100-jähriges Bestehen.

Pressekontakt:

Olivier Maeterlinck

Tel: 02/286 83 83

press@sabam.be